{{ctrl.notification}}
پرواز داخلی

سوالات متداول پرواز داخلی :

بلیط را برای مسیر اشتباهی خریده ام باید چه کار کنم؟

در اینجور مواقع که شما در زمان خرید بلیط هواپیما ، مسیر انتخابی را برعکس و یا اشتباه وارد کرده اید، هیچ راهی برای تغییر مسیر وجود ندارد و باید بلیط را با خسارت کنسل کنید و دوباره بلیط را با دقت بیشتری خریداری فرمایید.

برای کنسل کردن بلیط چطور می توانم درخواست استرداد ثبت کنم؟

فرایند کنسل و استرداد بلیط در سایت ما به صورت آنلاین انجام می شود و مراحل استرداد کاملا راحت و ساده پیاده سازی شده است! کافیست وارد صفحه ی اصلی سایت شوید، گزینه ی ورود اعضا را انتخاب کنید، با وارد کردن شماره موبایل و رمزی که در زمان خرید بلیط برای شما پیامک شده بود وارد شوید ( اگر رمز ورود را ندارید از طریق گزینه ی "فراموشی رمز عبور" دوباره رمز برای شما ارسال می شود) به این ترتیب می توانید خیلی راحت وارد صفحه مدیریت خرید بلیط شوید و با انتخاب خرید مورد نظر، گزینه ی استرداد بلیط را انتخاب کنید. با تکمیل فرایند مبلغ موردنظر با کسر خسارت به صورت آنلاین به اعتبارشما اضافه می شود که می توانید با این اعتبار ، مجددا بلیط خریداری نمایید یا برای واریز مبلغ به حسابتان گزینه ی" درخواست دریافت موجودی" را انتخاب کنید.

به صورت اینترنتی از سایت خرید بلیط انجام داده ام، ولی ظرفیت بلیط ها روی سایت کم نشده است؛ آیا بلیط برای من صادر شده است ؟

اگر در هنگام خرید اینترنتی بلیط ؛ با انتخاب گزینه ی دریافت بلیط، موفق شدید بلیط خریداری شده را به صورت فایل pdf دریافت کنید؛ بلیط برای شما صادر شده است و مشکلی نخواهید داشت. در ضمن با خرید اینترنتی بلیط از سایت ما، علاوه بر دریافت فایل pdf ، بلیط خریداری شده از طریق ایمیل و SMS هم برای شما ارسال خواهد شد.

هم برای شما ارسال خواهد شد.

ترمینال پرواز شما کاملا به ایرلاین بستگی دارد و اطلاعات مربوط به اینکه پرواز شما از چه ترمینالی انجام میشود، داخل بلیط خریداری شده نوشته شده است.

چه مدت پس از درخواست استرداد بلیط، مبلغ به حسابم باز میگردد؟

این موضوع کاملا به نوع بلیط خریداری شده بستگی دارد، این که شما بلیط سیستمی خریده اید یا بلیط چارتری!! فرایند استرداد بلیط های چارتری 48 تا 72 ساعت کاری زمان خواهد برد و برای بلیط های سیستمی 24 ساعت کاری زمان لازم است.

به صورت اینترنتی بلیط خریده ام و مبلغ از حسابم کسر شده است ولی پیامکی دریافت نکرده ام آیا بلیط برای من صادر شده است؟

اگر در هنگام دریافت بلیط هواپیما از روی سایت با مشکلی مواجه نشدید، و با انتخاب گزینه ی دریافت بلیط، فایل pdf بلیط را دریافت کردید، می توانید اطمینان داشته باشید که بلیط برای شما صادر شده است حتی اگر پیامکی دریافت نکرده اید.

می توانم بدون کارت شناسایی فقط با داشتن بلیط هواپیما از پرواز استفاده کنم؟

طبق قانون این امکان وجودندارد که بدون داشتن کارت شناسایی و فقط با بلیط هواپیما بتوانید از پرواز استفاده کنید، حتی اگر کارت ملی یا شناسنامه همراه تان نبود، می توانید از گواهینامه، کارت بانکی یا دفترچه بیمه استفاده کنید.

در صورت عدم وجود نام در لیست پرواز چه باید کرد؟

اگر هنگام مراجعه به فرودگاه، متوجه شدید که نام شما در لیست پرواز وجود ندارد؛ طبق قانون به شما اجازه ی پرواز داده نخواهد شد وتحت چنین شرایطی، باید حتما با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا مشکل را پیگیری نمایند.

در زمان خرید بلیط از روی سایت نام را اشتباه ثبت کرده ام آیا امکان تغییر نام وجود دارد؟

در هنگام خرید اینترنتی بلیط از روی سایت، باید دقت کافی در وارد کردن اطلاعات تان داشته باشید. چون برای بلیط های سیستمی امکان تغییر نام و تاریخ وجود ندارد؛ و در صورت هرگونه اشتباه باید پرواز را با خسارت کنسل کنید و دوباره اقدام به خرید بلیط کنید. برای پرواز های چارتری تغییر نام می تواند براساس قوانین چارتر کننده ها، با پرداخت خسارت امکان پذیر باشد.

مسافر باردار در چه صورتی می تواند از پرواز استفاده کند؟

طبق قوانینی که برای پرواز مسافر های باردار وجود دارد، خانم های باردار تحت شرایط خاصی که در ادامه خواهیم گفت می توانند از پرواز استفاده کنند.

بارداری تک قلویی :

تا انتهای هفته 36 بارداری نیاز به مجوز پزشک هوایی ندارند. ارائه مدرک معتبر پزشکی همراه با مهر پزشک متخصص زنان و زایمان که شامل مدت زمان بارداری و تخمین تاریخ زایمان باشد الزامی است.

بارداری دو قلویی و بالاتر طبیعی :

انتهای هفته 32 نیاز به مجوز پزشکی هوایی ندارد. ارائه مدرک معتبر پزشکی همراه با مهر پزشک متخصص زنان و زایمان که شامل مدت زمان بارداری و تخمین تاریخ زایمان باشد الزامی است.

بارداری پر خطر

در چنین مواردی مجوز پزشکی هوایی معتمد ایرلاین در هر مقطع از زمان بارداری الزامی می باشد.

سوالات متداول پرواز خارجی :

چه میزان بار می توانم با خودم به سفر ببرم؟

میزان بار رایگان و مجازی که می توانید همراه خود به سفر ببرید، بستگی به مسیر و ایرلاین پرواز دارد؛ و در هنگام خرید اینترنتی بلیط از روی سایت، در قسمت جزییات به صورت گزینه ی بار، مشخص شده است که می توانید مطالعه کنید ؛در ضمن از روی بلیط هم می توانید در قسمت baggage میزان بار مجاز رو ببینید،این میزان بار یا بصورت کیلو نوشته می شود یا بصورت pc که منظور از   pc یک بسته بین 15 تا 23کیلو (در هر ایرلاینی متغیر) است.

نرخهای روی سایت معتبر هستند؟

با توجه به اینکه سایت ما، به صورت مستقیم به سیستم رزرواسیون 950 ایرلاین داخلی و خارجی متصل است، کلیه نرخ هایی که ارائه می دهد از سیستم ایرلاین گرفته شده و کاملا معتبر می باشد.

میزان جریمه کنسلی و تغییر تاریخ بلیط به چه صورت است؟

میزان جریمه در هر پرواز بستگی به مسیر و همینطور ایرلاین پرواز دارد. با مراجعه به قسمت جزییات پرواز، با انتخاب گزینه قوانین می توانید در بخش پنالتی (penalties) کلیه این جریمه ها که شامل :تغییر تاریخ (change date)، کنسل کردن بلیط (cancellation)، جا ماندن از پرواز(no-show) و... را چک کنید.

بعد از صدور بلیط نباید کاری انجام بدهم؟

بعد از صدور بلیط در صورتی که روی گزینه ی دریافت بلیط کلیک کردید و بدون هیچ مشکلی موفق به دریافت آن شدید؛ نیاز به هیچ اقدام دیگری نیست در ضمن یک نسخه از بلیط هم برای شما ایمیل خواهد شد، فقط کافیست که از فایل بلیط خود پرینت تهیه نمایید. اما درصورتی که با پیغام " بلیط شما فعلا نامعتبر می باشد 20 دقیقه دیگر نسخه اصلی به ایمیل شما ارسال می شود " مواجه شدید؛ بعد از مدت زمان 20 دقیقه در صورت عدم دریافت بلیط با همکاران ما در بخش پشتیبانی پرواز خارجی تماس حاصل فرمایید.

برای سفرم نیازی به ویزای ترانزیت دارم ؟

اکثر ایرلاین ها برای توقف کمتر از 12 ساعت نیاز به ویزای ترانزیت ندارند، ضمن اینکه قوانین ترانزیت برای هر کشور متفاوت می باشد و لازم است قبل از صدور بلیط اطلاعات لازم را از همکاران بخش پرواز خارجی دریافت نمایید.

به طور مثال، برای ترانزیت کمتر از 24ساعت در دبی و عدم خروج از فرودگاه، برای مسافرین ایرانی ویزای ترانزیت لازم نیست در صورتی که برای توقف در دابلین یا هنگ کنگ حتی بصورت ترانزیتی هم نیاز به ویزا خواهید داشت .

اگه پرواز با توقف داشته باشم، آیا در فرودگاه خدماتی مثل هتل ترانزیت دریافت می کنم؟

این موضوع کاملا به ایرلاین پرواز بستگی داره؛ ایرلاین های بزرگ مثل قطر وامارات برای ترانزیتهای بالای 8 ساعت به مسافر خدمات هتل ترانزیت می دهند البته با رعایت شرایط خاص مثل پایین نبودن نرخ بلیط از یه مبلغ خاص و یا این که در آن روز پروازی با ترانزیت کمتر از 8 ساعت وجود نداشته باشد.

بار را کجا تحویل می گیرم؟

درصورتی که کل مسیر پروازی با یک ایرلاین واحد انجام شود و مدت ترانزیت زیر 20 ساعت باشد، مسافر بار را در مبدا تحویل می دهد و در مقصد دریافت خواهد کرد.اما در صورت سفر با چند ایرلاین مختلف، باید در نقطه ترانزیت و تغییر ایرلاین، بار را تحویل بگیرید.

در مدت توقف پرواز می توانم از فرودگاه خارج شوم؟

کشورهایی که نیاز به اخذ ویزا دارند، به مسافر اجازه خروج از فرودگاه را نمی دهند. اما در کشورهای بدون ویزا مثل ترکیه و مالزی امکان خروج از فرودگاه وجود دارد.

آیا می توانم بجای 2چمدان 23کیلویی , یک چمدان 30کیلویی و یه چمدان 15کیلویی ببرم ؟

جواب سوال خیر است؛ البته اگر میزان بار مجاز 30یا 40کیلو باشد می توانید 2چمدان کوچک داشته باشید که با هم بسته بندی شده و یک بسته محاسبه میگردد .

هزینه اضافه بار چقدر است؟

. بسته به مسیر و ایرلاین مبلغ دریافتی بابت اضافه بار متفاوت است .

در چه صورت می توانم برای سفر به خارج از کشور بلیط یه طرفه بگیرم؟

درصورت داشتن کارت اقامت یا ویزای دانشجویی (که بیشتر از یک ماه اعتبار داشته باشد) و یا سیاسی امکان صدور بلیط یک طرفه وجود دارد .

درصورت کنسلی بلیط برگشت نصف مبلغ پرداختی باز گردانده می شود؟

درهنگام خرید بلیط رفت و برگشت معمولا 70% هزینه پرداختی متعلق به مسیر رفت هست به همین خاطر، در زمان کنسلی هزینه یک طرفه بلیط به اضافه جریمه ایرلاین از کل مبلغ پرداختی کسر میگردد و باقی مانده مبلغ استرداد می شود.

چه وسایلی را می توانم به داخل کابین هواپیما ببرم؟

مطابق با قوانین " یاتا " هر مسافر بدون پرداخت هزینه اضافی، مجاز به حمل هریک از وسایل زیرمی باشد.

یک عدد کیف دستی، کتاب جیبی و یا کیف متناسب با لباس سفر، یک اورکت، پتو و یا ملحفه، یک چتر یا عصا، یک دوربین، مجله و روزنامه جهت مطالعه در پرواز، غذای نوزاد برای استفاده درپرواز، یک جفت عصای زیربغل یا پشتبند و سایر اعضای مصنوعی از قبیل دست وپای مصنوعی که مسافر به آنها وابسته باشد.

وسایلی مثل آلات موسیقی یا کالسکه نوزاد جزو میزان بار داخل کابین محسوب می شوند؟

کالسکه و دیگر لوازم متحرک به صورت رایگان تحویل گرفته می شوند. به طور کلی در کابین مسافربری، پذیرش و حمل کالاهایی مثل ابزار آلات موسیقی ظریف، وسایل شکستنی و.. که حمل آنها توسط کارگو (ارسال بار تجاری) مناسب نمی باشد؛ باید همراه با اطلاع رسانی و کسب اجازه از ایرلاین باشد و با مقررات پرواز تلاقی نداشته باشد. در ضمن امکان نیاز به پرداخت شارژ اضافی جداگانه در اینگونه موارد وجود دارد.

چه میزان بارمی توانم به داخل کابین ببرم؟

یک چمدان با حداکثر وزن 5 تا7کیلو گرم به صورتی که زیر صندلی یا در محفظه بالای سر جای بگیرد.

می توانیم اسم مسافر رو تغییر دهیم ؟

به هیچ عنوان هیچ ایرلاینی تغییر نام انجام نمی دهد . درصورت درخواست برای عدم استفاده از بلیط تهیه شده، باید بلیط موجود را کنسل کنید و مجددا بلیط جدید به نام مسافر جدید خریداری کنید.

می توانیم بلیط رو از یک ایرلاین به ایرلاین دیگر تغییر دهیم؟

خیر هر ایرلاینی تغییرات خواسته شده را فقط با ایرلاین خودش اعمال می کند.

قوانین خرید بلیط قطار

اطلاع از قوانین خرید بلیط قطار، خدمات قطار و ایستگاه ها، برای خرید اینترنتی بلیط قطار، لازم و ضروری می باشد. به همین منظور در ادامه لیست کاملی از اطلاعات مورد نیاز مسافران برای خرید بلیط قطار را بیان می کنیم.

نکات مهم مربوط به ورود اطلاعات در حین خرید بلیط قطار

در رزرو قطارهای رجا بهمراه هتل، نوع اتاق و مدت اقامت می بایست بطور دقیق برای هر بلیت انتخاب گردد.

ظرفیت اتاق های هتل می بایست متناسب با تعداد مسافران انتخاب شود. بطور مثال در صورت تمایل به سفر و رزرو انفردای اتاق لزوما می بایست اتاق یک تخته انتخاب شده و از انتخاب اتاقهای چند تخته اجتناب شود.

مسافران باید در ورود اطلاعات خود از قبیل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی دقت کافی داشته باشند. در صورت عدم تطابق در اطلاعات درج شده روی بلیط با کارت شناسایی مسافر، تمامی مسئولیت بر عهده ی مسافر بوده و سایت مسئولیتی در این زمینه عهده دار نخواهد شد.

در صورت مغایرت نام مسافر با نام درج شده روی بلیط، مسافر بدون بلیط در نظر گرفته خواهد شد. در نتیجه از خرید بلیط قطار با نام مخفف یا خرید بلیط گروهی با نام های تکراری خودداری شود.

اطلاعات مورد نیاز اتباع خارجی برای خرید بلیط قطار شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره ی گذرنامه می باشد. لازم به ذکر است، اتباع افغانستان در صورت نداشتن گذرنامه، برگه ی تردد با 10 الی 15 روز اعتبار باید همراه داشته باشند. فرزندان اتباع افغانستان، در صورتی که سن کمتر از 10 سال داشته باشند، می توانند از برگه ی تردد والدین خود استفاده نمایند. فرزندان بالای 10 سال باید برگه ی تردد جدا تهیه نمایند.

بعد از تکمیل فرآیند خرید بلیط قطار، امکان ویرایش و تغییر اطلاعات وجود ندارد. مسافران باید در ورود اطلاعات دقت داشته باشند.

بلیط دریافتی توسط مسافر باید بدور از هرگونه خط خوردگی باشد. در صورت وجود خط خوردگی روی بلیط، از پذیرش آن خودداری می شود.

در شرایطی که مسافر بعد از خرید بلیط قطار از سفر منصرف شود، باید برای استرداد بلیط اقدام نماید.

قوانین و نکات مهم در خرید بلیط قطار

مسافرانی که قصد خرید بلیط برای دو قطار متوالی را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که فاصله ی رسیدن قطار اول و حرکت قطار دوم، حداقل 3 ساعت باشد. عدم توجه به این فاصله ی زمانی، در صورت کنسل شدن بلیط قطار دوم، تمامی مسئولیت بر عهده ی مسافر خواهد بود.

آدرس پست الکترونیک و شماره ی تلفن همراه که در زمان خرید بلیط وارد شده است باید درست و در دسترس باشد تا مسافر از اطلاع رسانی های مواقع ضروری مطلع گردد.

درهای قطار 10 دقیقه قبل از حرکت بسته شده و امکان سوار شدن مسافران به قطار وجود ندارد.

شرایط و قوانین چاپ بلیط

تمام مسافران در زمان سوار شدن به قطار، باید نسخه ی چاپ شده ی بلیط قطار را همراه داشته باشند. در غیر این صورت، امکان سوار شدن به قطار وجود نخواهد داشت.

در صورت عدم دسترسی به پرینتر در طی مراحل خرید بلیط قطار، با همراه داشتن کارت شناسایی و اطلاعات بلیط از قبیل سالن، کوپه و شماره سریال و پرداخت هزینه به ایستگاه های فروش بلیط، امکان تهیه ی بلیط اینترنتی وجود دارد.

در شرایطی که قطار دچار حادثه گردد، مسافرانی که دچار خسارت شده اند، با همراه داشتن نسخه ی چاپ شده ی بلیط می توانند هزینه ی خسارت را دریافت نمایند.

قوانین مفقود شدن بلیط قطار

در صورت گم شدن بلیط قطار، مسافر می تواند در بازه ی زمانی اداری به ایستگاه های راه آهن که فروش اینترنتی بلیط قطار انجام می دهند مراجعه نموده و بلیط المثنی دریافت نماید.

برای دریافت بلیط المثنی حضور مسافر 45 دقیقه قبل از حرکت قطار در ایستگاه های راه آهن که به سیستم فروش آنلاین بلیط قطار مجهز می باشند الزامی است.

امکان صدور بلیط المثنی تنها برای بلیط هایی که از طریق شبکه ی رایانه ای دریافت شده اند وجود دارد.

امکان صدور مجدد بلیط المثنی وجود ندارد، در نتیجه در حفظ و مراقبت از بلیط المثنی دقت نمایید.

صدور بلیط المثنی با پرداخت 5 درصد هزینه ی بلیط اصلی انجام می شود.

شرایط و ضوابط تعرفه های هزینه ی بلیط قطار

حداقل سن در خرید بلیط هواپیما برای مسافران تنها، 17 سال می باشد

طبق تعرفه های تعریف شده برای خرید بلیط قطار، مسافران بالای 12 سال به عنوان بزرگسال محسوب شده و باید هزینه ی خرید بلیط به طور کامل پرداخت گردد

هزینه ی بلیط قطار برای کودکان بین 2 تا 12 سال به صورت نیم بها محاسبه می گردد.

برای نوزادان زیر 2 سال، تنها 10 درصد قیمت کل بلیط به عنوان بیمه ی عوارض باید پرداخت گردد.

در صورت خرید بلیط قطار برای نوزادان، نمی توان از صندلی های قطار برای نوزاد استفاده نمود. مسافرانی که قصد دارند از صندلی های قطار برای نوزاد استفاده کنند، باید بلیط قطار نیم بها تهیه نمایند.

خانواده ی شهدا و جانبازان بالای 25 درصد، می توانند با ارائه ی کارت معتبر جانبازی یا بنیاد شهید، از مراکز فروش بلیط قطار، بلیط نیم بها تهیه نمایند.

جانبازانی که در طول سفر نیاز به همراه دارند، شخص همراه با ارائه ی معرفی نامه از بنیاد می تواند بلیط نیم بها خریداری نماید.

در صورت عدم استفاده ی صحیح از تعرفه و سهمیه ها، بلیط صادر شده استرداد و مسافر جریمه خواهد شد.

مسافران از لحظه ی سوار شدن تا خارج شدن از قطار بیمه می باشند.

بیمه ی حوادث شامل هزینه ی خدمات درمانی و پزشکی، نقص عضو، فوت بخاطر آتش سوزی، انفجار و غیره می باشد.

قوانین استرداد آنلاین بلیط قطار

استرداد بلیط تنها تا 90 دقیقه قبل از حرکت قطار انجام می شود. بعد از اتمام این مدت، تنها با مراجعه ی حضوری به مراکز فروش بلیط قطار و ارائه ی کارت شناسایی و بلیط چاپ شده امکان استرداد وجود خواهد داشت.

بعد از حرکت قطار امکان استرداد بلیط وجود نخواهد داشت.

بعد از تکمیل فرآیند استرداد و دریافت پیامک، جریمه ی کنسلی طبق درخواست مسافر به حساب بانکی که بلیط خریداری شده است برگشت داده خواهد شد.

بلیط استرداد شده مجدد قابل خریداری نمی باشد

شرایط و قوانین رزرو هتل افراگشت

لطفا قبل از اقدام به رزرو اینترنتی هتل با افراگشت ، شرح کامل شرایط و قوانین موجود را با دقت مطالعه نموده و سپس رزرو هتل را انجام دهید.لازم به ذکر است که در صورت رعایت نکردن و عدم توجه به شرایط ذکر شده،تمام مسئولیت برعهده ی مسافر بوده و افراگشت هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت.

مسافر باید به تاریخ رزرو هتل دقت داشته باشد، چون در صورت تاخیر یا لغو سفر بعد از ررزو هتل، افراگشت مسئولیتی را برعهده نخواهد گرفت.در صورت عدم مراجعه یا کنسل کردن رزرو هتل، جریمه مطابق با قوانین هتل محاسبه می گردد.

مبلغی که مسافر در زمان رزرو اینترنتی هتل پرداخت می کند، تنها شامل هزینه ی اقامت بوده و سایر درخواست ها مانند ترانسفر، حمل و نقل، پارکینگ و اجاره خودروو غذا به صورت جدا محاسبه خواهد شد، مگر اینکه در قرار داد ذکر شده باشد.

پرداخت می کند، تنها شامل هزینه ی اقامت بوده و سایر درخواست ها مانند ترانسفر، حمل و نقل، پارکینگ و اجاره خودروو غذا به صورت جدا محاسبه خواهد شد، مگر اینکه در قرار داد ذکر شده باشد. رزرو هتل ذکر نشده باشد، مانند استفاده از استخر، جکوزی، نوشیدنی و غذا و غیره، باید به صورت مستقیم به هتل پرداخت گردد.

افراگشت مسئولیتی در قبال رنگ و طرح اتاق عهده دار نخواهد بود و شماره اتاق در زمان ورود به هتل توسط مسئول پذیرش مشخص خواهد شد.

برای جلوگیری از ضررهای احتمالی، حتما به شرایط کنسلی و ابطال قرارداد رزرو ایترنتی هتل دقت کنید، چون هتل ها هر یک بر اساس قوانین مدیریتی خود و در روزهای خاص سال، شرایط و قوانین متفاوتی را برای تعیین میزان جریمه اعلام می کنند.

لازم به ذکر است که هزینه های اعلام شده برای ررزو اینترنتی هتلدر افراگشت برای مهمانان ایرانی می باشد ومسافران خارجی برای رزرو هتل داخلی لازم است تا با کارشناسان افراگشت تماس بگیرند.

نرخ ررزو هتل اعلام شده روی سایت برای رزرو هتل در ایام نوروز به صورت علی الحساب می باشد و با افزایش نرخ آن، باید مابه التفاوت توسط مسافر پرداخت گردد.

هزینه ی ررزو هتل برای کودکان با توجه به شرایط سنی آنها ممکن است متفاوت باشد و بر اساس قوانین هتل تعیین و محاسبه می گردد.

مسافر گرامی، در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل در رزرو اینترنتی هتل، می توانید با کارشناسان افراگشت تماس بگیرید

شرایط و قوانین رزرو اینترنتی هتل خارجی افراگشت

مسافر گرامی، لطفا قبل از اقدام به

رزرو اینترنتی هتل خارجی با افراگشت ، شرایط و قوانین مورد نیاز را مطالعه کنید.مسئولیت عدم رعایت قوانین ذکر شده کاملا بر عهده ی مسافر خواهد بود:

ثبت نام و ورود به سایت رزرو اینترنتی هتل افراگشت رایگان می باشد و کاربر باید در مراحل رزرو آنلاین هتل و کنسل کردن آن، کاملا مطابق با قوانین ذکر شده پیش برود و روی چک باکس پذیرش قوانین کلیک نماید.

در زمان رزرو هتلبه تاریخ سفر، شرایط و امکانات آن کاملا دقت کنید چون قرارداد رزرو اینترنتی هتل قابل واگذاری نمی باشد.به عبارت دیگر، تنها افرادی می توانند از اتاق رزرو شده در هتل استفاده نمایند که نامشان روی واچر هتل ذکر شده باشد.

هتل ها بر اساس سیاست های مدیریتی خود، زمان بندی های خاصی را برای تحویل دادن /گرفتن اتاق به/از مسافرارائه می دهند که در زمان رزرو هتل کاملا مشخص شده می باشد.اگر نیاز به تحویل گرفتن زودتر اتاق و یا تخلیه ی دیرتر آن داشتید، لازم است تا با هتل هماهنگی های لازم را به عمل آورید

اگر بعد از رزرو اینترنتی هتل خارجی، بنا به هر دلیلی مجبور به کنسل کردن قرارداد ررزو هتل شدید، باید جریمه ای را مطابق با قوانین هتل پرداخت نمایید.

در رزرو اینترنتی هتل به ورود صحیح اطلاعات مسافران دقت نماید. نام، نام خانوادگی مهمان باید کاملا مطابق با اطلاعات درج شده روی کارت شناسایی آنها باشد.لازم به ذکر است که همراه داشتن کارت شناسایی معتبر، در زمان ورود به هتل الزامی می باشد.

مسافر باید شماره تلفن همراه و آدرس پست الکترونیک را در زمان ررزو هتل به درستی در فرم رزرو وارد کند .عواقب رعایت نکردن این قوانین کاملا بر عهده ی مسافر خواهد بود

محاسبه ی هزینه ی رزرو هتل برای کودکانو جریمه ی کنسلی تماما به قوانین هتل بستگی دارد و افراگشت مسئولیتی در این زمینه برعهده نخواهد داشت.

با سایت رسمیرزرو اینترنتی هتل افراگشت می توانید هزینه ی رزرو هتل خارجی را با کارت های عضو شتاب و به صورت ریالی پرداخت نمایید.

در صورت نیاز به تخت اضافه در طول اقامت، حتما به نوع اتاق و ظرفیت آن دقت کنید .

لازم به ذکر است که کلیه ی اطلاعات موجود درباره ی امکانات موجود در هتل، خدمات جانبی مانند ترانسفر، رستوران، پارکینگ، از سیستم هتل استخراج شده و افراگشت مسئولیتی در این زمینه عهده دار نخواهد بود.

در صورت مواجه شدن با مشکلاتی مانند عدم دریافت واچر و غیره در زمان رزرو اینترنتی هتل خارجی، لطفا با همکاران ما در افراگشت تماس بگیرید.

سوالات متداول خرید تور

چطور تور را کنسل کنیم؟

با توجه به اینکه تور از دو بخش خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل تشکیل شده است، در نتیجه کنسل کردن تور مطابق با قوانین کنسلی پرواز و هتل انجام شده و جریمه ها بر این اساس محاسبه میشوند.

با خرید تور اگر پرواز کنسل شود، هزینه هتل برگشت داده خواهد شد؟

کنسل شدن، تعجیل و تاخیر پرواز با کنسل شدن هتل هیچ ارتباطی ندارد. به عبارت دیگر، تحت هر شرایطی اگر بخواهید هتل را کنسل کنید، بر اساس قوانین کنسلی آن هتل عمل می شود.

بعد از خرید تور اگر از هتل رضایت نداشته باشیم، چه کاری باید انجام دهیم؟

شرایط هتل در زمان خرید تور کاملا برای مسافر مشخص میشود و اگر بعد از مراجعه به هتل، از شرایط رضایت نداشتید، می توانید با مسئولین هتل هماهنگ کنید و با پرداخت هزینه و مطابق با قوانین آنها، نسبت به تعویض اتاق یا کنسل کردن رزرو اقدام کنید.

برای خرید تورهای خارجی غیر اروپایی، کارشناسان ما در سایت حامی، فرآیند دریافت ویزا را انجام می دهند و در پکیج های ارائه شده، لیست کامل خدمات ذکر میشود. در صورت ذکر نشدن خدمات ارائه ی ویزا در شرایط تور، مسافر باید شخصا نسبت به دریافت ویزا اقدام نماید.

تمام تورها دارای ترانسفر و گشت شهری می باشند؟

خیر. خدمات هر تور بر روی واچر ذکر میشود و سایت حامی مسئولیتی در قبال ارائه ی خدمات بیشتر بر عهده نخواهد داشت.

بعد از خرید تور چه مدارکی باید تحویل بگیریم؟

با خرید تور داخلی و خارجی از سایت حامی، فایل بلیط هواپیما یا قطار و واچر هتل را دریافت خواهید کرد.

شرایط پرداخت هزینه تور به چه صورت می باشد؟

مسافر برای دریافت تمام مدارک مورد نیاز برای سفر، لازم است تا هزینه ی کامل را پرداخت نماید.

بعد از پرداخت هزینه ی خرید تور، چطور مدارک را دریافت خواهیم کرد؟

بعد از تکمیل فرآیند خرید تور، مدارک خرید بلیط و رزرو هتل از طریق ایمیل برایتان ارسال شده و علاوه براین، فایل مدارک از طریق سایت نیز در اختیارتان قرار میگیرد.

اگر مدارک خرید بلیط و واچر هتل را گم کردیم، چه کاری باید انجام دهیم؟

در زمان دریافت فایل مدارک، شماره پیگیری برایتان ارسال میشود و می توانید با ورود این شماره، مجدد فایل را دریافت نمایید. علاوه براین، می توانید فایل ایمیل شده را مجدد پرینت بگیرید و به هتل ارائه دهید.

سوالات متداول خرید بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی چه خدماتی ارائه میدهد؟

هزینه های پزشکی و هزینه های مربوط به گم شدن وسایل و چمدان ها در سفر مطابق با سقف مشخص شده، با بیمه مسافرتی پرداخت می گردد.

چطور از بیمه مسافرتی باید استفاده کنم؟

در طول سفر اگر با بیماری مواجه شدید، با شماره های ذکر شده روی فایل بیمه تماس بگیرید تا نماینده ی بیمه کارهای مربوطه را انجام دهد

آیا تمام هزینه های درمانی توسط بیمه پرداخت می گردد؟

بیمه مسافرتیدارای 25 یورو فرانشیز می باشد و با کسر این مبلغ و تا سقف مجاز، هزینه ها توسط بیمه پرداخت می شود.

چطور بیمه مسافرتی را تمدید کنیم؟

بیمه مسافرتی از کشورهای خارجی قابل تمدید نمی باشد و در داخل کشور و با ارائه ی مدارک مورد نیاز باید مجدد خریداری کنید.

تاریخ شروع اعتبار بیمه مسافرتی چطور تعیین میشود؟

تاریخ شروع اعتبار بیمه مسافرتی از زمان خوردن مهر خروج روی پاسپورت محاسبه می شود.

بیمه مسافرتی برای سفرهای زیارتی معتبر است؟

بلهبیمه مسافرتیبرای تمام سفرهای خارجی قابل خریداری و معتبر می باشد.

خرید بیمه مسافرتی محدودیت سنی دارد؟

خیر